Warsztaty ONLINE 05.10.2022r. „WYCENA NIERUCHOMOŚCI DROGOWYCH I PRAWIDŁOWOŚĆ SPORZĄDZANIA OPERATÓW SZACUNKOWYCH”
przez Bartosz Rawa · 16 września 2022
Zarząd Oddziału Warszawskiego ma przyjemność zaprosić na warsztaty online, które odbędzie się w dniu 05 października 2022r. (środa) w godzinach 16.30 – 19.30 na platformie https://clickmeeting.com/pl .
Tematy:
„WYCENA NIERUCHOMOŚCI DROGOWYCH I PRAWIDŁOWOŚĆ SPORZĄDZANIA OPERATÓW SZACUNKOWYCH„
Wykładowcy:
Halina Pikierska-Grad:
- absolwentka Politechniki Warszawskiej, mgr inż. geodeta, Wydział Geodezji i Kartografii – 1979 r.
- rzeczoznawca majątkowy (nr upr. 982)
- członek Komisji Arbitrażowej PFSRM od 2001 roku
- przewodnicząca Komisji Oceniającej MSRM
- wieloletnie doświadczenie zawodowe m.in. w wykonywaniu wycen nieruchomości drogowych (współpraca z jednostkami samorządowymi w Warszawie, np. z BMMiSP, ZMSP, Urzędem Dzielnicy Wilanów, Urzędem Dzielnicy Ursynów, wykonywanie wycen do celów odszkodowawczych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej na zlecenie osób prawnych i fizycznych, wieloletnia współpraca z różnymi podmiotami prawnymi, w tym z WSA, NSA, SGGW)
Małgorzata Dąbkowska
- absolwentka Politechniki Warszawskiej, mgr inż. architekt, Wydział Architektury – 1989 r.
- rzeczoznawca majątkowy (nr upr. 3417)
- Studia podyplomowe, ALK w Warszawie, w zakresie „Wycena przedsiębiorstw i modelowanie finansowe” 2 Edycja, 2020–2021
- Certyfikat nr 96/WP-6/2009/245 potwierdzający posiadanie kwalifikacji do wyceny przedsiębiorstw
- Członek Komisji Arbitrażowej PFSRM od 2017 r.
- Członek Komisji Oceniającej MSRM
- Członek Zarządu MSRM
- wieloletnie doświadczenie zawodowe m.in. w wykonywaniu wycen nieruchomości w ramach prowadzonej działalności gospodarczej na zlecenie osób prawnych i fizycznych, wieloletnia współpraca z różnymi podmiotami prawnymi, w tym podmioty publiczne
- wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie wycen przedsiębiorstw na zlecenie osób prawnych i fizycznych
- Podstawowe regulacje i uwarunkowania prawne dotyczące wyceny nieruchomości drogowych
- Szczególne przepisy prawne determinujące czynności rzeczoznawcy przy sporządzaniu operatów określających wartość nieruchomości drogowych w zależności od celu wyceny i nadrzędność tych przepisów nad ustawą o gospodarce nieruchomościami (stan nieruchomości – istotne daty związane z ustaleniem stanu, słuszne odszkodowanie i zasada korzyści, przypadki w których zachodzi konieczność określenia wartości obu praw do nieruchomości – podział odszkodowania pomiędzy podmioty uprawnione, przypadki w których nie wycenia się nasadzeń roślinnych)
- Zasady sporządzania operatu szacunkowego (uwarunkowania prawne i metodyczne) – obligatoryjne elementy i treść operatu szacunkowego określającego wartość nieruchomości drogowej
- Wycena części składowych nieruchomości i ograniczonych praw rzeczowych ustanowionych na nieruchomościach (uzasadnienie określenia wartości odtworzeniowej, źródła informacji, przypadki szczególne wyceny ograniczonych praw rzeczowych)
- Aktualizacja operatu, operat zamienny, potwierdzenie aktualności operatu w świetle aktualnej treści ustawy o gospodarce nieruchomościami
- Typowe błędy i usterki występujące w operatach szacunkowych z prezentacją prawidłowych i nieprawidłowych zapisów, interpretacje przepisów Ministra Rozwoju i Technologii
- Prezentacja operatów szacunkowych określających wartość nieruchomości drogowych z własnej praktyki – przypadki szczególne (np. są transakcje drogowe na rynku a nie można na ich podstawie określić wartości nieruchomości, zachodzi konieczność wyznaczenia relacji cenowej pomiędzy obu prawami do gruntu)
Przed szkoleniem uczestnicy warsztatów otrzymają drogą elektroniczną obszerne materiały szkoleniowe.
Czas trwania seminarium: 4 godziny edukacyjne. 1 (2 punkty warsztatowe).
Warsztaty są przewidziane na 200 uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń wraz z wpłatą.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Ten formularz zgłoszeniowy jest już nieaktywny
Po naciśnięciu przycisku „WYŚLIJ ZGŁOSZENIE” powinno wyskoczyć zielone okienko z potwierdzeniem wysłania zgłoszenia.
Opłatę za szkolenie należy wysłać na numer rachunku:
ING Bank Śląski 93 1050 1041 1000 0005 0133 5715.
Wkrótce po odnotowaniu płatności wystawimy fakturę. Informację dotyczącą dostępu do wydarzenia wyślemy około tygodnia przed szkoleniem.
Wymagania, które muszą zostać spełnione:
- Posiadanie komputera z dostępem do stabilnego Internetu.
- Wymagane jest korzystanie z najaktualniejszych oficjalnych wersji Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge lub Opera. Platforma ClickMeeting, na której odbędzie się szkolenie, jest oparta na przeglądarce. Uczestnik nie musi instalować żadnych dodatkowych programów, wystarczy otworzyć link i dołączyć do szkolenia.
- Platforma ClickMeeting współpracuje z wszystkimi wbudowanymi w laptopy kamerami oraz większością kamer internetowych. Bardziej zaawansowana lub profesjonalna kamera może wymagać instalacji dodatkowego oprogramowania lub sprzętu. Posiadanie mikrofonu i kamery nie jest wymagane. Pytania w trakcie szkolenia można zadawać na czacie.
W razie jakichkolwiek pytań i niejasności proszę o kontakt: adres mailowy: info@wycena-nieruchomosci.com.pl lub telefoniczny 792 330 173 – Bartosz Rawa.